اسکنر عنبیه چشمی گلکسی اس 8 سامسونگ هک شد | خلیج کامپیوتر
عزیزانم هنگام نشستن, بزرگان و ریش سپیدان را بر خود مقدم بدانید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
خانه » اخبار » اخبار موبایل » اسکنر عنبیه چشمی گلکسی اس ۸ سامسونگ هک شد
اسکنر عنبیه چشمی گلکسی اس ۸ سامسونگ هک شد

اسکنر عنبیه چشمی گلکسی اس ۸ سامسونگ هک شد

اسکنر عنبیه چشمی گلکسی اس ۸ سامسونگ هک شد

اسکنر عنبیه چشمی گلکسی اس ۸

اسکنر عنبیه چشمی سامسونگ هک شد

eyes scanner Samsung Galaxy s8

یک محقق امنیتی موفق شده با استفاده از ابزارهای ساده، راهکاری را برای دور زدن اسکنر عنبیه چشم در گلکسی اس ۸ سامسونگ ایجاد کند.
شرکت سامسونگ از اسکنر عنبیه چشمی به عنوان یکی از قابلیت‌های امنیتی سطح بالا در گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس یاد می‌کرد اما به‌نظر می‌رسد این قابلیت هنوز به سطح ایده‌آل برای ارائه عملکرد مطلوب نرسیده است. به بیان دیگر، خبرهای منتشر شده حکایت از آن دارد که نفوذگران با استفاده از راهکارهای ساده می‌توانند این راهکار امنیتی را دور زده و به اطلاعات دستگاه‌هایی که با استفاده از اسکنر چشمی ایمن‌سازی شده‌اند دسترسی پیدا کنند.
به عنوان نمونه می‌توان به ویدئویی که توسط Jan Krissler متخصص امنیتی شرکت Chaos Computer منتشر شده است اشاره کرد. این متخصص امنیتی موفق شده با استفاده از یک دوربین، پرینتر و لنزهای چشمی، اسکنر عنبیه را در پرچمدار جدید سامسونگ دور بزند. به‌منظور پیاده‌سازی این راهکار، کریسلر از دوربین دیجیتالی شرکت سونی استفاده کرده و با فعال کردن تنظیمات Night Mode در این محصول، عکسی را از چشم دوستش به ثبت رسانده است. پس از این، پرینت عکس با استفاده از پرینتر لیزری در دستور کار قرار گرفته و در نهایت هم لنزهای تماسی چشمی برای ایجاد عمق در تصویر، به‌کار گرفته شده است.
این متخصص امنیتی با استفاده از این راهکار نه‌تنها موفق شده اسکنر چشمی را برای بازکردن قفل گوشی دور بزند بلکه حتی توانسته تراکنش‌های انجام شده از طریق سامسونگ پی را نیز با این راهکار تایید کند.
اشتراک گذاری مطلب

درباره Mojtaba :

مهندس مجتبی دیانت مدیر وب سایت خلیج کامپیوتر، دانشجوی رشته نرم افزار

سایت خلیج کامپیوتر در ستاد ساماندهی ثبت شده. هرگونه کپی‌برداری از مطالب این سایت غیرمجاز می‌باشد.